Nejzvláštnější jídla Vietnamu

Velikost textu: A A A

Nejzvláštnější jídla Vietnamu

Kvety-astry-male-autor-foto-Pavel-Hanzal-(c)
Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 Asie je zvláštní z mnoha důvodů, jedním z nich je jídlo. Jiný kraj, jiný mrav patří i co se jídla týče, a tak nad čím my, Evropané ohrnujeme nos, si místní s radostí pochutnají.

Psí maso
Možná se nám to zdá kruté, jelikož psy považujeme za mazlíčky, ale ve Vietnamu je to jinak. Psí maso se podává především v severní části Vietnamu a je považováno za velmi chutné a delikátní. Tamní lidé navíc věří, že konzumace psího masa přináší štěstí. Rozhodně se ale nekonzumují zaběhlí psi, odchycení na ulici. K přípravě jejich masa jsou přímo chováni a vykrmováni.

Kachní embryo
Pokud vám není pochuti pošírované vejce, protože není uvařené, z kachního embrya rozhodně radost mít nebudete. Než má možnost se kachna vylíhnout z vejce, odebere se. Získá se tak vejce, ve kterém se nachází kachní embryo, které se může konzumovat. Místní obyvatelé si tuto pochoutku vychutnávají při popíjení místního čerstvého piva.

Žáby
Pojídání žab není ve Vietnamu nic ojedinělého, je to typické pro celé území. Žáby se připravují na spoustu způsobů, včetně vaření, smažení nebo grilování. Ze žab se využívají všechny jejich části. Kůže se sice obvykle zbavuje, ale následně se smaží a používá se jako sušenka, přikusovaná k hlavnímu chodu.

Hadi
Také hadi se zpracovávají na řadu způsobu. Často se z nich dělají i alkoholické nápoje, přidávají se do rýžového vína. V některých částech Vietnamu se dokonce pojídá hadí srdce, a to ještě ve stavu, kdy bije.

Myši
Dalším tvorem, který tamní obyvatelé využívají pro zpracování pokrmů, jsou myší. Opět je možné je připravit na celou řadu způsobů, delikátní jsou pečené nebo grilované. Jde o myši speciálně chované pro přípravu pokrmů, jsou proto čerstvé, obsahují kvalitní maso a jsou především zdravé.

Krokodýli
Na závěr zmíníme krokodýlí maso, se kterým se můžeme setkat na ulicích některých měst. Pojídání krokodýlího masa pro nás nemusí být zase až tak zvláštní ve srovnání s jinými druhy místních jídel, jelikož se s ním můžeme setkat i u nás.

autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: cestování, jídlo, Vietnam

Více informací

Dovolená a cestování

zobrazit vše

Letiště v Vietnam

zobrazit vše
Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Dovolená a cestování
Speciality vietnamské kuchyně

Vietnam je krásnou zemí, která je pro mnohé velmi exotická. Není se čemu divit v této zemi je všechno zvláštní, jiné a tak…

Dovolená a cestování
Nejkurióznější zážitky při návštěvě Vietnamu 1/2

 Obří socha JežíšeJen málokdo by čekal na území Vietnamu monumentální sochu Ježíše, podobnou té v Brazílii. Ačkoliv…

Dovolená a cestování
Nejkurióznější zážitky při návštěvě Vietnamu 2/2

Kon Plong ve VietnamuKon Plong je turisty málo navštěvovaná oblast severně od Kon Tum, což je velká škoda. Jde o místo ideální…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější jídla Evropy

 Rádi cestujete po Evropě a mimo nových destinací a památek rádi poznáváte i nějaké to nové jídlo? Nespokojíte se s tradičními…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější jídla Číny

 Máme rádi čínskou kuchyni, zvykli jsme si na ni. Čínské jídlo nejsou ale jen nudle, vývar nebo sójová omáčka. Při cestování…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější jídla Bulharska

 Bulharská kuchyně je různorodá, je plná zvláštních chutí, ingrediencí, barevných kombinací. Zajímáte se o světovou…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější jídla Mongolska

 Mongolsko je země, plná stepí, nese spoustu místních zvyků a tradicí. Od nás se liší v ledasčem, a co se jídla…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější jídla Indie

 Indie nabízí nepřeberné možnosti, co se týká gurmánských zážitků. Spousta pokrmů, které se v Indii běžně podávají,…

 
Vítejte Akční letenky Létání a doprava Dovolená a cestování Rady na cestu Obchodní podmínky Kontakt
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt