Jak cestovat, když jste chudý student

Velikost textu: A A A

Jak cestovat, když jste chudý student

Udoli ohnu kaktus autor Pavel Hanzal (c)
Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 Doba studií je pro cestování jako stvořená. Studenti mají totiž obvykle mnohem více času, než pracující osoby. Nechybí jim touha po nových zážitcích, odvaha a jsou také ochotni snášet větší nepohodlí. To všechno jim hraje do noty. Problémem jsou ovšem někdy finance, kterých chudý student nemá nazbyt. My vám proto ve 3 bodech poradíme, jak je možné v podobné situaci cestovat.

Rada č.1 – Využijte Couch Surfing

Couch Surfing je internetová služba, která nabízí možnost bezplatného ubytování. Funguje již od roku 2004 a za tu dobu se stala největším poskytovatelem v tomto oboru.

Každý zájemce o bezplatné ubytování se může v Couch Surfing registrovat a domluvit si ubytování s dalším členem této služby. Důležité je, že je hodně dbáno na bezpečnost. Každý uživatel tedy o sobě uvede různé údaje, navíc lze profil ověřit zaplacením příspěvku na činnost portálu kreditní kartou. O každém ubytování je vhodné napsat veřejnou referenci.

Rada č.2 – Půjčka na cestu od rodičů

Pokud chybí studentovi na cestu peníze, může o ně zkusit poprosit rodiče. V rámci zodpovědného přístupu k životu studenta by ovšem mělo jít o půjčku, kterou student rodičům postupně splatí.

Jestliže má student tuto možnost, měl by si peníze vypůjčit s dostatečným předstihem. To platí zejména pro nákup akčních letenek. Ty si lze pořídit za velmi výhodné ceny oproti standardním taxám leteckých společností. Ovšem podobné nabídky mají omezený počet letenek a tedy platí, že kdo dříve koupí, ten levně letí. Snažit se vyřídit půjčku od rodičů na cestování v okamžiku, když je každá minuta drahá, je tedy již poněkud pozdě.

Rada č.3 – Pro ostatní nebo náročnější cestovatele existují standardní nebankovní půjčky

Když rodiče z jakéhokoliv důvodu peníze nepůjčí nebo potřebujete více peněz, může být řešením studentská půjčka. Tu poskytují různé nebankovní společnosti. Jedná se například o:

VATA online

Půjčka VATAonline nabízí 500 Kč – 4 999 Kč na dobu 5 – 35 dní. Jestliže student chodí na pravidelnou brigádu, nebude mít se schválením půjčky problém. Podle výše jeho příjmů je možné obdržet i vyšší částku, až do 10 000 Kč. Peníze jsou po schválení žádosti poslány na bankovní účet žadatele.

Creditportal půjčka

Další zajímavou variantou je Creditportal půjčka. U ní si lze poprvé půjčit 500 Kč – 5 000 Kč na dobu až 30 dní. Při opakovaném půjčení jde půjčku navýšit dokonce až na 30 000 Kč. Také v tomto případě uspějí studenti, kteří mají pravidelné příjmy z brigády nebo zaměstnání při studiu. Půjčka může být poslána na bankovní účet nebo ji lze poskytnout v hotovosti.

Úplným závěrem vás chceme upozornit na to, že pro každou zahraniční cestu je vhodné uzavřít cestovní pojištění. Jedině tak máte jistotu, že vám případná nemoc nebo zranění nepřivodí ekonomické problémy z titulu platby lékařské pomoci v cizině z vlastní kapsy.
Přehledné a kvalitní nabídky na půjčky najdete na Hyperfinance.cz.

 

Reklamní článek

autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: cestování, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Dovolená a cestování
Na dovolené jste snadným terčem: nenechte se obelhat!

Na ty dva, v lepším případě několik týdnů odpočinku čekáme netrpělivě každý rok. Byla by škoda nechat si drahocenné chvíle…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější zvyky a obyčeje Evropy

 Evropa je centrem kultury. Každý národ, každý region má své zvláštní zvyky a obyčeje, které považuje za běžné, pro…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější zvyky a obyčeje Afriky

 Afrika je pro nás Evropy v mnoha ohledech zvláštní. Lidé, žijící v Africe, mají zcela odlišný způsob chování,…

Rady na cestu
Podceňování slovenských hor se nevyplácí

Každý rok se několik českých turistů a horolezců nevrátí ze svých cest po slovenských horách. Přestože se nejedná přímo…

Dovolená a cestování
Tadž Mahal

Indie je obrovská země, která nabízí neuvěřitelné spektrum zážitků. Každý, kdo tuto zemi navštíví, si jí rozhodně zapamatuje.…

Rady na cestu
Jak dát cestování do nákladů

Pokud úspěšně podnikáte, tak víte, že daňová optimalizace je klíčem k maximálnímu využití výdělků a peněz. Nechceme vás navádět…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější zvyky a obyčeje Severní Ameriky

 Severní Amerika, kontinent krásné přírody, zvláštních lidí se pro nás Evropany nepochopitelnou mentalitou. Severní…

Rady na cestu
Cestovní pojištění se vám musí přizpůsobit

Možná si to nemyslíte, ale v dnešní době se vám dokáže cestovní pojištění přizpůsobit. Máte větší rodinu, kterou chcete výhodně…

Dovolená a cestování
Nejzvláštnější zvyky a obyčeje Jižní Ameriky

 Jižní Amerika je v mnohém zvláštní a od Severní Ameriky se liší takřka ve všem. Pokud se chystáte na cesty po…

 
Vítejte Akční letenky Létání a doprava Dovolená a cestování Rady na cestu Obchodní podmínky Kontakt
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt