5 tipů jak si uchovat vzpomínky na dovolenou

Velikost textu: A A A

5 tipů jak si uchovat vzpomínky na dovolenou

Zamky na Loire zamek Usse autor Pavel Hanzal (c)
Ilustrační foto
  • autor: redakce
  • sdílet na

Na dovolené jsme všichni plní nadšení a elánu. Udržte si tuto pozitivní náladu i mnoho dnů a týdnů po návratu. Že to není tak lehké? Máme několik tipů, jak na to!

Posílejte pohlednice

Vraťte se o pár let zpátky a místo e-mailu nebo MMS pošlete svým známým pohlednici. A udělejte si ji podle svého! Nechte si natisknout pohlednice s vlastním motivem. Určitě si mnozí z adresátů váš pozdrav schovají a při společných setkáních vám jejím prostřednictvím připomenou i atmosféru z vaší dovolené.

Udržujte kontakty

Výsledky průzkumu publikovaného v časopise Applied Research in Quality of Life ukázaly zajímavou věc: lidé, kteří si své zážitky často připomínali a sdíleli je s ostatními, si dlouhodobě udrželi dobrou náladu a pocit spokojenosti. Zároveň z průzkumu vyplynulo, že jedním z nejjistějších způsobů, jak toho dosáhnout, je zůstat ve spojení s dovolenkovými známostmi.

Seznámili jste se s dalším cestovatelem nebo naopak s někým z vaší oblíbené destinace? Kontaktujte ho po návratu domů. Můžete spolu sdílet zážitky, fotografie a třeba se spolu setkat i na dalším výletu.

Sbírejte

V každém z nás je alespoň malý kousek sběratele. Probuďte ho! Je vlastně jedno, co budete sbírat, možností je spousta. Kamínky, lahve nebo špunty od vína, drobné sošky a obrázky, … Cokoli. V každé jednotlivé části vaší sbírky budou navždy uložené vzpomínky. A kdykoli na svou sbírku pohlédnete, vše se vám vybaví.

Připomínka na každý den

V běžném životě podléháme neustálému tlaku povinností a požadavků na rychlost. Diáře a kalendáře jsou nedílnou součástí všedních dnů. Využijte toho ve svůj prospěch. Vytvořte si vlastní kalendář z dovolenkových fotografií. Kdykoli si pak budete plánovat úkoly, obrázky vám připomenou pohodu, kterou jste prožili.

Tip: Skvělé kalendáře vám natisknou například v tiskárně Point4Me. Pro více výtisků volte vždy raději ofsetový tisk, který je kvalitní a cenově přijatelnější.

Jak dovolená chutnala

Nebojte se cizí kuchyně. Naopak zkoušejte a ochutnávejte vše, co je vlastní navštívenému místu. V hlavě si pak uchováte vzpomínky, které se vám vybaví, kdykoli tu známou chuť znovu ucítíte na jazyku.

Připomínat si však můžete i jiné smyslové vjemy. Třeba zážitky. Naučili jste se na dovolené potápět? Surfovat? Hrát volejbal? Pokračujte v těchto aktivitách i doma a budete na dovolené každý den.

Placený reklamní článek

autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, dovolená

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Rady na cestu
Ulovte si slevu pro pobyty na Slovensku

Prázdniny klepou na dveře a proto je nejvyšší čas se rozhodnout, kde strávíte zaslouženou dovolenou. Stále oblíbenějším místem…

Rady na cestu
Turecko se dostává do TOP4 cílů našich dovolených

Turecko se rok od roku stává čím dál více oblíbenou destinací českých a slovenských turistů. Vedle Chorvatska, Řecka a Egypta…

Dovolená a cestování
Španělsko – hit blížící se letní sezóny

 Prodeje first minute jednoznačně ukazují, že Španělsko bude hitem sezóny 2018. Není to nic překvapivého, protože tento…

Dovolená a cestování
Objevte krásu Rudého moře

Není moře jako moře. U moře se nemusíte pouze opalovat nebo koupat. Zajímavým zážitkem je pestrobarevný podmořský svět, který…

Dovolená a cestování
Rodinná dovolená v Jižních Čechách

Jižní Čechy jsou proslavené jako kraj rybníků, kaprů, cyklostezek a hlubokých lesů plných hub. Návštěvníky překvapí souladem…

Dovolená a cestování
Svatba v cizině? Nejnovější trend!

 Zdá se, že pro Čechy jsou svatby v tuzemsku poměrně nudnou záležitostí. Tedy pokud se ke svatebnímu obřadu vůbec odhodlají.…

Dovolená a cestování
Řecko – jistota Slunce, čistého moře a krásných pláží

Řecko se v posledních letech vypracovalo do top nejoblíbenějších evropských letních destinací. A rozhodně právem! Nabízí…

Rady na cestu
Vhodné druhy zdravotního pojištění do zahraničí 1/2

 Oblíbené druhy zdravotního pojištění do zahraničí od GeneraliZnámá pojišťovna, která může nabídnout nejenom možnost…

 
Vítejte Akční letenky Létání a doprava Dovolená a cestování Rady na cestu Obchodní podmínky Kontakt
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt